Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Kamerun: Liderët e Eurozonës të veprojnë me vendosmëri
English

Kamerun: Liderët e Eurozonës të veprojnë me vendosmëri

Londër, 10 tetor, NOA - Kryeministri britanik, Dejvid Kamerun, ka kërkuar që liderët e vendeve të eurozonës ta pranojnë “përgjegjësinë kolektive” dhe të ndërmarrin “hapa vendimtarë” për ta parandaluar shkatërrimin ekonomik.

një intervistë për të përditshmen londineze, “Financial Times”, Kameruan, po ashtu, i ka bërë thirrje Francës dhe Gjermanisë, që t’i kapërcejnë dallimet dhe ta paraqesin një plan për përfundimin e paqartësive para vitit të ri.

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, dhe presidenti francez, Nikola Sarkozi, pas takimit të mbrëmshëm, kanë deklaruar se një pako gjithëpërfshirëse për shpëtimin e krizës së borxheve në eurozonë, do të paraqitet deri në fund të këtij muaji.

NOA/RFE

KOMENTE