Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Arrestohet shoferi i autobusit, aksidentoi rëndë pasagjeren
English

Arrestohet shoferi i autobusit, aksidentoi rëndë pasagjeren

Tiranë, 12 tetor 2011, NOA- Policia e kryeqytetit arrestoi një shofer autobusi pasi ky i fundit aksidentoi një kalimtare. 33 vjeçari Xhevdet Sallaku, lindur dhe banues në Tiranë u prangos nga policia pasi dje në Rrugën e Barrikadave, duke drejtuar autobusin me targa Tr. 9325 S, duke qarkulluar nga kryqëzimi i Rrugës së Dibrës në drejtim të qendrës, ka aksidentuar shtetasen Mine Vula 61 vjeç, e cila ka qenë pasagjere në autobus. Pas aksidentimit 61 vjeçarja u dërgua me urgjencë në gjendje të rëndë shëndetësore dhe ndodhet e shtruar në sallën e reanimacionit. Ndërkaq ndaj 33 vjeçarit nisën hetimet për veprën penale, të Shkeljes së rregullave të qarkullimit rrugor. a.y/NOA

KOMENTE