Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Vitaminat të dëmshme për shëndetin
English

Vitaminat të dëmshme për shëndetin

SHBA, 12 tetor NOA - Vitaminat dhe përbërësit e mineraleve mund të konsiderohen sit të rrezikshëm për shëndetin tonë. Gjithnjë e më shumë, studimet tregojnë se konsumi i tepërt i këtyre përbërësve ndikon negativisht dhe mund të rrisë rrezikun për të vdekur. Ky njoftim vjen nga dy punime, një i National Institutes of Health në SHBA dhe një nga Universiteti i Finlandës. Rregulla është si gjithmonë ajo e vjetra: për të marrë minerale dhe vitamina mjafton një dietë e rregullt dhe medoemos vitaminat në formën e pilulës gjithmonë të merren me kontrollin e mjekut. r.b/NOA

KOMENTE