English

E pabesueshme, një grua nga 23 vjeç bëhet 76 brenda “disa ditëve”

Vietnam, 13 tetor, NOA- Një rast i veçantë sëmundje ka lënë pa fjalë mjekët në Vietnam. Një grua 26 vjeçare thotë është plakur brenda pak ditëve. Gruaja Nguyen Thi Phuong thotë se ndryshimi i ka ndodhur pesë vite më parë. “Më parë isha një vajzë e bukur. Fotot e dasmës time e tregojnë këtë. Ndërsa sot jam një plakë”, shprehet ajo. Një gjë e tillë konfirmohet dhe nga burri i saj, i cili është 33-vjeç. Ai thotë se megjithë ndryshimin e befasishëm të gruas së tij, vazhdon të dojë atë si më parë. Për të shmangur përballjen me njerëzit që njeh 23-vjeçarja vendos një maskë në fytyrë. Gruaja ka një teori të sajën për të shpjeguar atë që i ka ndodhur. Ajo thotë se e gjitha kjo, mund të jetë pasojë e alergjive nga ushqimet e deti. Ndërsa shton, se nuk ka kuptuar asgjë nga ndryshimi. “Më duket sikur ka ndodhur çdo gjë në një natë”, thotë Phuong. Ajo shton se ka marrë vetëm disa kura popullore për lëkurën e saj. Mjekët nuk kanë dhënë ende një diagnozë të saktë. Ndërsa thonë se bëhet fjalë për një sëmundje të re, shkaqet e së cilës nuk dihen. Por një tjetër arsye, sipas mjekëve, mund të jetë edhe përdorimi i ilaçeve tradicionale. a.k/NOA

Në foto: Gruaja Nguyen Thi Phuong para dhe pas transformimit

KOMENTE
 • Zeshkania Loqka11:59 - 24 Nëntor 2011
  ahuahuahauhau cffar rrenne eyy :P:P
 • Alexander Ivani10:03 - 24 Nëntor 2011
  sa perradhe e bukur hahahahaha
 • aron Diler23:12 - 23 Nëntor 2011
  sa mire qe ndodhe vetem tek femrat haha
 • Egla Cota17:17 - 23 Nëntor 2011
  UAO E PABESUESHME ,,,GJE QE NK'ESHTE DEGJUAR ASNJEHER ME PARE,MBASE ESHTE NDONJE MANIPULIM I FOTOS SE NK'ESHTE E MUNDUR..........!!!
 • Gana 15:19 - 23 Nëntor 2011
  Kjo qe lexova tani eshte e pabesueshme,nje gje e till nuk ka ndodhur kurr,mendoj se eshte maniplim i fotos me posht.
 • Lela Ago15:18 - 28 Tetor 2011
  E PABESUESHME.
 • Xheni Serica21:41 - 25 Tetor 2011
  DICKA QE ESHTE E PABESUESHME .SI MUND TE NDODHE NJE GJE E TILLE NE PAK MOMENTE E TE SHNDERROHET NE NJE 65 VJECARE E RRALLE----------- ASKUSH NUK BESON JU KLIENT CNA THONI C,PERSHTYPJE KENI ?
 • keta08:38 - 24 Tetor 2011
  kjo te vetret me goje hapur.