English

Mbaron izolimi për Breivik

Oslo, 13 tetor 2011, NOA- Personazhi norvegjez i njohur për tragjedinë që shkaktoi në Oslo Anders Behring Breivik mund të dalë nga izolimi total brenda të hënës. Këtë fakt e konfirmoi Prokurori Christian Hatlo, duke shtuar se gjithsesi ai do të mbahet larg dhe i veçuar nga të burgosurit e tjerë. Breivik u prangos pas tragjedisë së 22 korrik dhe u mbajt në izolim total edhe për të shmangur sulme kundër tij. a.y/NOA

KOMENTE