Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Shpërthim i telekomanduar i eksplozivit në Shkodër, vdes kambisti
English

Shpërthim i telekomanduar i eksplozivit në Shkodër, vdes kambisti

Shkodër, 13 tetor 2011, NOA Update – Kambisti shkodran Mark Gjoni, makina e të cilit shpërtheu mëngjesin e sotëm nga eksplozivi i telekomanduar, ka ndërruar jetë në spitalin e Shkodrës. Policia e Shkodrës bën me dije se shpërthimi i eksplozivit ndodhi sot rreth orës 06.40 të mëngjesit në lagjen “Vasil Shanto” të qytetit në vendin e quajtur “tek dollari”. Mark Gjoni sapo kishte hipur në makinën e tij tip Benz 240, ngjyrë gri, me targë SH 1465 E për të shkuar në punë kur makina e tij shpërtheu posa u nis. Drejtuesi i makinës Mark Gjoni, 60 vjeç, banues në lagjen “Mark Lula” të qytetit Shkodër u dëmtua rëndë nga atentati dhe nuk mundi tu shpëtojë plagëve të marra edhe pas mjekimit në Spitalin Rajonal Shkodër. Dyshohet se atentati me eksploziv ku gjeti vdekjen kambisti 60-vjeçar të jetë kryer për larje hesapesh. Policia e Shtetit dhe Prokuroria e Shkodrës po punojnë për zbardhjen e plotë dhe sqarimin e rrethanave të ngjarjes dhe kapjen e autorëve të paidentifikuar. mit/NOA

KOMENTE