English

Vetëvritet ushtari francez i KFOR-it

Bërnjak, 15 tetor 2011, NOA- Një pjesëtar i kontingjentit francez të KFOR-it është vetëvrarë sot në pikën kufitare Bërnjak në veriun e Kosovës. Komanda e trupave ndërkombëtare në Kosovë ka bërë të ditur se po vijojnë hetimet për të zbardhur tragjedinë dhe për të konfirmuar se a bëhet fjalë për vetëvrasje apo për një aksident rasti. Detaje të tjera nuk janë dhënë lidhur me këtë vrasje që ka ndodhur në kontingjentin francez. Ushtari francez mbrëmë është dërguar drejt bazës ushtarake Bondstill, mirëpo ai ka ndërruar jetë, për shkak të plagëve të rënda. (INA)/NOA

KOMENTE