Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Tërmeti, Kosova solidarizohet me Turqinë
English

Tërmeti, Kosova solidarizohet me Turqinë

Prishtinë, 23 tetor 2011, NOA – Pas tërmetit të fuqishëm prej mëse 6.6 ballë të shkallës Rihter që goditi provincën lindore të Vanit në Turqi, i cili ka shkaktuar disa qindra viktima, ministri i Jashtëm i Kosovës Enver Hoxhaj i dërgoi një mesazh ngushëllimi homologut turk Ahmet Davutoglu. Duke iu bashkuar dhimbjes së popullit turk, kryediplomati Hoxhaj shprehu solidaritetin e popullit të Kosovës me popullin e Turqisë, në këtë ditë tragjike për ta. Hoxhaj në mesazhin e tij i ofron shtetit turk ndihmën e Qeverisë së Kosovës për menaxhimin e kësaj katastrofe natyrore. “Populli i Kosovës bashkohet me dhembjen e familjeve të viktimave dhe të lënduarve nga kjo katastrofë natyrore. Ky tërmet ka tronditur edhe popullin e Kosovës, i cili i bashkohet lutjeve të popullit të Turqisë”, shkruhet në mesazhin e ngushëllimit të publikuar nga zyra e shtypit e MPJK-së. mit/NOA

KOMENTE