English

Chelsea kërkon Giovincon në janar

Londër, 27 tetor NOA - Sebastian Giovinco ashtu si Gianfranco Zola rreh 15 vite më parë. Ekipi anglez i Chelsea, i drejtuar nga portugezi Villas Boas ka përqendruar vëmendjen tek talenti italian, i cili kohët e fundit ka nxjerrë sërish në pah virtytet e tij më të mira tek ekipi i Parmës. Tekniku portugez kërkon ta marrë atë në Stanford Bridge që në merkaton e Janarit, por për të arritur një akord të mundshëm Chelsea duhet të marrë dhe aprovimin e Juventusit, që është në pronësi të gjysmës së kartonit të lojtarit. r.b/NOA

KOMENTE