English

Kaka rikthehet në përfaqësuese

Brazil, 27 tetor NOA - Ricardo Kaka është rikthyer sërish në përfaqësuese.

Asi e Reali të Madridit, falë një sezoni të mirë që po zhvillon aktualisht në ekipin e “los blancos” ka arritur të fitojë besimin e teknikut Menezes, duke arritur të fitojë dhe një fanellë titullari në kombëtaren braziliane.

Ai do të marrë pjesë pikërisht në ndeshjen miqësore që Brazili do të zhvillojë në Katar kundrejt Egjiptit, ndeshja e cila është në program më 10 dhe 14 nëntor.

Ish lojtari i Milanit nuk është thirrur asnjëherë nën drejtimin e ri të kësaj skuadre dhe hera e fundit që e kemi parë Kaka me këtë përfaqësuese lidhet me datën 2 korrik të vitit 2010, në çerek finalet e Botërorit të Afrikës së Jugut.

r.b/NOA

KOMENTE