Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Ndërpritet seanca pas fjalës së Tahirit
English

Ndërpritet seanca pas fjalës së Tahirit

Tiranë, 27 tetor 2011, NOA- Seanca parlamentare e nisur paraditen e sotme është ndërprerë pak çaste më parë nga drejtuesja e Kuvendit Jozefina Topalli.

Pushimi i punimeve të seancës plenare erdhi pas fjalës së deputetit socialist Saimir Tahiri, i cili sipas Kryeparlamentares doli jashtë rendit të ditës duke folur për gjobën e marrë nga çështja e deputetes demokrate Albana Vokshi.

Deputeti socialist Saimir Tahiri u gjobit nga Gjykata e Tiranës me 33 milionë lekë të vjetra. Përfituesja e kësaj shume është Albana Vokshi, deputete e PD-së, e cila e ka paditur kreun e PS-së së Tiranës për shpifje. Deklaratat e Tahirit u cilësuan nga gjykata si shpifje ndaj paditëses dhe se i kanë cenuar nderin dhe dinjitetin. Gjykata i ka dhënë të drejtë Vokshit, e cila pretendonte se i padituri e ka akuzuar në mënyrë të vazhdueshme për të ardhurat e padeklaruara, të përfituara nga bashkëjetuesi i saj, Arjan Tartari. Si rast, Tahiri ka përmendur një koncesion nafte dhënë kompanisë “Stream Oil”, ku Tartari ishte një nga drejtuesit e kësaj firme.

a.y/NOA

Në foto: Deputeti i PS Saimir Tahiri

KOMENTE