Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Nokia, tani me dy linja celularësh
English

Nokia, tani me dy linja celularësh

Finlandë, 27 tetor NOA - Dy linja produktesh. Një do ti përkasë nivelit të lartë me sistem operativ Windows 7.5 dhe një nivelit mesatar të ulët, me sistemin e vjetër operativ Symbian për vende në emergjencë.

Është kjo lëvizja e Nokias në sfidën me Apple dhe Androidin e Google.

Dy linjat do të quhen respektivisht, Lumia dhe Asha.

E para do të sjellë në treg dy produkte: 800 – që është dhe maja e kësaj game – dhe 710.

Sipas Nokias do të jetë pikërisht kjo linjë që do të sjellë dhe rilindjen e kësaj kompanie pas një viti që duhet thënë se ka qenë “tepër i vështirë”. r.b/NOA

KOMENTE