Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Tryeza për drejtësinë, PS fton demokratatët
English

Tryeza për drejtësinë, PS fton demokratatët

Tiranë, 27 tetor 2011, NOA - Partia Socialiste fton Partinë Demokratike që të ulen në një tryeze reformash në sistemin e drejtësisë. Kështu, është ftuar kryeministri, njëherazi dhe kreu i PD-së Sali Berisha, kryetarja e Kuvendit njwherazi nënkryetarja e PD-së Jozefina Topalli, kreu i grupit Parlamentar Astrit Patozi dhe kryetari i Komisionit të Ligjeve, Ilir Rusmaili. Burimet zyrtare pranë PS, thanë për agjencinë NOA se, ftesa është dërguar nga deputetët e PS-së, anëtarë të Komisionit të Ligjeve.

Sipas informacioneve zyrtare tryeza do të mbahet nesër në mesdite në ambientet e Hotel Sheraton ku të pranishëm do të jenë, kreu i PS-së Rama dhe deputeti Fatmir Xhafaj. Prej kohësh kreu i PS-së Edi Rama thirrjes së mazhorancës për të miratuar ligjet me 3/5 i është përgjigjur se nuk është për arnime të ligjeve, por për një reformë të thellë. a.q/NOA

KOMENTE