English

Babai: Për Simoncellin jo 1 minutë heshtje, por zhurmë motorrash

Romë, 30 tetor 2011, NOA- Të dielën e ardhshme, gjatë garës së Moto GP në Valencia, dëshiroj që në vend që të mbahet një minutë heshtje në nder të Marcos, të bëhej një rrëmujë dhe zhurmë me të gjithë motorrat e Moto GP, Moto2 dhe që 125 motorrat të zhurmojnë së bashku.

Është ky apeli i Paolo Simoncellit, babai i pilotit Marco Simoncelli, i cili gjeti vdekjen një javë më parë pas një aksidenti në xhiron e çmimit të madh në Malajzi.

a.y/NOA

KOMENTE