English

Zbulohet metoda që mat kaloritë e ushqimeve me një komandë

E premte, 4 nëntor 2011, NOA- Gjithë ata që duan të mbajnë nën kontroll kilet e tepërta, ekziston një aplikimi i ri përmes smartphone, i cili ndihmon të numërosh kaloritë duke përdorur një teknikë të re, e zbuluar nga një ish-student inxhinierie në Harvard.

Ky shërbim vjen si për Android dhe për iPhone dhe quhet Playmate dhe konsiston në faktin e të bërit një fotografi të ushqimit në pjatë.

Falë një tip rrjeti social, përmes të cilit përdoruesit tregojnë elementët e ushqimit në fotografi, sistemi llogaritë dhe i jep rezultatin final përdoruesit në pak çaste.

a.y/NOA

KOMENTE
  • livalu Ligor Luarasi23:14 - 04 Nëntor 2011
    Po c'vlere ka ne jeten praktike te shqiptareve brenda Shqiperise ky lajm vecse zero.