English

Nis Kongresi, Klosi: Me Ramën do sjellim rilindjen e Shqipërisë

Tiranë, 5 nëntor 2011, NOA - Ka pak minuta më parë kongresi i Partisë Socialiste. Fillimisht delegatët kanë mbajtur një minutë heshtje në nder të viktimave që humbën jetën në 21 janar dhe deputetit Fatmir Xhindi. Më pas fjala është marrë nga deputeti dhe Sekretari Organizativ, Blendi Klosi.

Klosi u shpreh se ky është kongresi i “80 mijë socialistëve dhe rreth 4 mijë organizatave.”.

Ai u shpreh se kongresi është një shpresë për qytetarët. “Ndër për mua të hap kongresin e shpresës për ata që na dhanë votën. Deklaroj të hapur kongresin e atyre që e duan Shqipërinë ashtu si ne, kongresi e atyre që u ka ngecur kafshata në grykë. Ndër drejtimin e Ramës po projektojmë rilindjen e re të Shqipërisë”, tha Klosi.

Ai u shpreh se ky kongres është një model për vendin. “Ata janë një koalicion që rrënoi vendin. Ne besojmë te administrata dhe shteti”, tha Klosi.

a.k/NOA

KOMENTE
  • Muja12:50 - 05 Nëntor 2011
    Urime per Kongresin e rradhes te Partise Socialiste te shqiperise. Te na rroje partia me te madhin shokun Edvin Rama i cili bene hatane per armiqet e shqiperise si te brendshem ashtu edhe te jashtem. Te shkojme larte ne fitoret tana te bejme shqiperine kalane e pa mposhtur driten dhe rrezen e shpreses se çdo qytetari tane. Me shokun Edvin do te bejme mrekulline, do te bejme hatane armiqet e kan hale ne sy Kryetarin tane te madhe shokun Edvin te cilit i marrin te ligat. Rrofte Partia (e Punes)socialiste e shqiperise. Poshte armiqet e shqiperise me ne krye te Demokratit Sali Berisha, revizionistit Ilir Meta dhe te gjithe tradhtarveve te Partise (se Punes) Socialiste te cilet kan shpetuar gjalle e do te gjykohen pas kapjes se Pushtetit (te Mukjes) nga Partia (ePunes) Socialiste e udhehequr nga kryetari yne i madh shoku Edvin Rama dhe Byroja e Lartre Politike e Partise. Rrofte partia, Poshte armiqet e klases.Me Partine (e Punes) Socialiste dhe Kryetarin tane drejte fitoreve te reja. le te plasin armiqet e partise tane dhe tradhtaret.....