Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Kush është Miss Bota 2011
English

Kush është Miss Bota 2011

Londë, 7 nëntor 2011, NOA - Ivian Sarkos nga Venezuela mori kurorën e Miss Bota 2011. 21 vjeçarja e cila mbeti pa prindër në moshën 8 vjeçare, ndërsa më vonë diplomoi në Resurse Humane, u shpall fituese e garës vjetore të bukurisë të mbajtur në Londër të dielën.

Fituesja e çmimit të dytë ishte Gvendolin Ruajs nga Filipinet, ndëra në vendin e tretë u radhit Amanda Perez nga Puerto Riko.

Më shumë se 120 vajza të reja nga mbarë bota morën pjesë në “gjykatën e bukurisë” në Londër.

Organizatorët thanë se gara, e cila këtë vit shënoi përvjetorin e saj të 60-të, u transmetua drejt për drejt në televizionet e 150 shteteve, ndërsa u përcoll nga një miliardë shikues.

Jashtë ndërtesës ku u zhvillua gara, disa femra protestuan kundër, siç thuhej, seksizmit dhe objektivizimit të femrave në këtë ngjarje vjetore.

NOA/RFE

KOMENTE
  • ana curri10:04 - 08 Nëntor 2011
    suksese ne te ardhmen
  • HIKMETE Shabani12:32 - 07 Nëntor 2011
    si Yll qenka suksese te ardhmen bukuroshe
  • Leonard Fezollari08:44 - 07 Nëntor 2011
    si Yll qeka ...Luam ai qe e ka afer ...