English

Atentat me 12 të vdekur në Afganistan

Kabul, 8 nëntor 2011, NOA – Një automjet i policisë afgane është bërë objekti i një atentati me eksploziv, në krahinën veri-lindore të Afganistanit, Badgis, raporton agjencia e lajmeve NOA.al.

Bilanci i deritanishëm i sulmit terrorist është 12 persona të vdekur, mes të cilëve katër agjentë policie dhe tetë civilë.

Lajmin e bëri publik agjencia islamike afgane e shtypit “Afghan Islamic Press”.

Atentati ende nuk është marrë përsipër nga ndonjë organizatë terroriste.

mit/NOA

KOMENTE