English

Real-Braça në duel për Draxler

Gjermani, 8 nëntor NOA - Dy skuadrat e mëdha të Spanjës janë duke vëzhguar me shumë kujdes progresin e Julian Draxler, mesfushorit me tipare sulmuese të skuadrës gjermane të Schalke 04. Pas Realit tashmë tentativa e fundit ka qenë e klubit të drejtuar nga Pep Guardiola. Drejtori i klubit katalanas Zubizzareta ka dërguar vëzhgues në Gjermani për të ndjekur djaloshin aktualisht në moshën 18-vjeçare. Në këtë mënyrë krahas duelit për fitimin e kampionatit rivalët e vjetër spanjollë e gjejnë veten dhe në duel për talentin e Shalkes. r.b/NOA

KOMENTE