Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
E premte 11.11.11 do të jetë dita perfekte
English

E premte 11.11.11 do të jetë dita perfekte

Itali, 9 nëntor NOA - E premtja që do të vijë gjatë kësaj jave do të jetë “dita perfekte”, kjo të paktën në këndvështrimin matematikor, edhe pse vetëm për një sekondë. Do të jetë pikërisht momenti i kohës, në orën 11 e 11 minuta e 11 sekonda të datës 11 nëntor të vitit 2011 (duke injoruar dy shifrat e para të vitit. Bëhet falë për të njëjtin “moment të magjishëm” të vitit 2000, i cili është i pari që formohet nga një shifër teke dhe me pak fjalë është unik gjatë gjithë këtij shekulli. Për të gjithë personat e pasionuar me shkencën kulte, ndër të tjera, 11 nëntori 2011 prezanton dhe një ndryshim thelbësor për njerëzimin, ndryshimin “super-mendor”, që është pjesë e evolucionit të ndërgjegjes, që ende nuk e ka përfunduar rritjen e saj. Është dita në të cilën duhet të fillojë një rilindje e re. r.b/NOA

KOMENTE
  • Kastriot Buci18:08 - 10 Nëntor 2011
    O Pika mu ne bithe me gjithe Kuran me gjithe Bibel e me gjithe permbysjen e botes.
  • Ervis Xhihani10:14 - 10 Nëntor 2011
    Juve genjeni dhe te vdekurit me keto data jo keshtu po ashtu sepse njerezit sa vijne dhe me shume besojne ne bestytnite e qelbura dhe te formuara nga njerezit qe nuk dine car thone dhe qe ta nine mire hyjne dhe ne mekat me veten e tyre se eshte shume gjyna te thuash gjera qe ti nuk i di por ketu e ka fajin populli qe beson dhe humb besimin tek ZOTI gje qe nuk eshte aspak e hijshme sepse ZOTI e di me se miri se cfare eshte mire dhe cfare eshte keq por njerezit jane te dobet dhe besojne ne ate qe u behet mire ku te jete perfitimi me i madh por nuk ka perfitim me te madh se sa te jesh me afer me ZOTIN dhe te pastrosh shpirtin tend nga mekatet dhe nga zakonet e keqija dhe kete i uroj cdo njeriu te mos besoje ne bestytnite e ateisteve qe nxjerin lloj e lloj datash por te besoje ne ZOTI i tij qe i ka dhene jete dhe e ka krijuar dhe te lexoje librin e ti KURANIN!!! AMIN
  • Enis Kolloni09:11 - 09 Nëntor 2011
    hajde ren hajde :P