Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Google+ futet në “luftë të hapur” me Facebook
English

Google+ futet në “luftë të hapur” me Facebook

Nju Jork, 9 nëntor 2011 NOA/ R.Bulku - Google+ u hap rrugën ndërmarrjeve private apo edhe publike duke ofruar hapësira publicitare dhe kështu, në të njëtën kohë futet në “luftë të hapur” me Facebook.

Rrjeti social i Big G ka nisur të funksionojë gjatë muajit qershor dhe deri më tani ka arritur në 40 milionë përdorues.

Ai tashmë do të lejojë që shumë kompani të kenë profilin e tyre dhe përdoruesit mund të bëjnë komente drejtpërdrejt ndaj ndërmarrjes dhe produkteve, apo vetëm duke treguar mbështetjen duke klikuar tek ‘+1’, homologia e ‘like’ në Facebook.

Google+ mund të tërheqë më shumë vëmendje kjo pasi ndërmarrja sipas ofertave te Google, është e pajisur dhe me opsionet e tjera dhe shërbimet e Google.

r.b/NOA

KOMENTE
  • Samir Otr11:42 - 09 Nëntor 2011
    me i mire eshte google sepse ne te mund te hysh dhe te gjesh githcka.Enciclopedya, dhe Wikipedia etj.Sepse nuk dua ti permend te gjitha ato qe ka GOOGLE