Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Një 27 vjeçar në pranga për vrasje në tentativë
English

Një 27 vjeçar në pranga për vrasje në tentativë

Shkodër, 9 nëntor 2011, NOA – Një 27-vjeçar nga Shkodra, i dënuar më parë për vjedhje, është kapur, ndërsa tentoi të vriste një person, disa ditë më parë.

Ndalimi i Alfons Dedë Majnishta, banues në lagjen “Skënderbeg”, të qytetit Shkodër, u bë pasi, ky shtetas ishte shpallur në kërkim për shkak se tentoi të vriste për motive të dobëta, shtetasin A. B., 32 vjeç, i cili po udhëtonte me automjetin e tij tip fuoristardë me targa të huaja.

Ngjarja ndodhi në 5 nëntor rreth orës 17.00, në lagjen “Skënderbeg”, pranë spitalit rajonal, dhe për pasojë është dëmtuar vetëm mjeti në fjalë, ndërsa 32-vjeçari nuk ka pësuar asnjë dëmtim.

Alfons Majnishta, është nën akuzë për vrasje të mbetur në tentativë, shkatërrim prone dhe armëbajtje pa leje.

mit/NOA

KOMENTE