Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Policia e Tiranës, fushatë sensibilizuese për qarkullimin rrugor
English

Policia e Tiranës, fushatë sensibilizuese për qarkullimin rrugor

Tiranë, 9 nëntor 2011, NOA- Ditën e sotme në Tiranë u zhvillua një fushatë sensibilizuese për rregullat e qarkullimit rrugor, kryesisht për parkim të gabuar. Aktualisht në rrugët për përdorim publik në Tiranë, konstatohet si fenomen negativ ndalimi, qëndrimi dhe pushimi i gabuar i mjeteve, i cili përbën pengesë për lirshmërinë në qarkullim duke u bërë shkak për ngjarje aksidentale.

Sa më sipër Policia e Kryeqytetit, kërkon bashkëpunimin e përdoruesve të rrugës dhe drejtuesve për respektimin së bashku të dispozitave në fushën e qarkullimit rrugor.

a.y/NOA

KOMENTE
  • Petro Nini16:01 - 09 Nëntor 2011
    NE FILLIM VEN MIR PUNET PASTAJ TRASHET MUHABETI ,,, KUR DALIN TE KAPIN ME TENDENC NE GABIM ! DO 50 PER SALEN APO 5 PER LALEN JA KETO JANE *PROGRESET * TONA !
  • Kristian Jeni15:40 - 09 Nëntor 2011
    me mire vone se kurre!por gjithe problemin ne e kemi tek abuzimi kundrejt ligjitqe me fjale te tjera do te thote :o jemi shume tolerantedhe nuk duam tja dime fare per rregullat e qarkullit,ose dalim ne ekstrem me nga 40 000 leke per nje rrip sigurimi,pra i bejme Punonjsit e policise me te pasur se kurre....flm