Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Shembet miniera në Tropojë, vdesin dy të rinj
English

Shembet miniera në Tropojë, vdesin dy të rinj

Tropojë, 9 nëntor 2011, NOA- Dy persona kanë gjetur vdekjen në minierë dhe një tjetër ka ngelur i plagosur.

Ngjarja në fjalë ka ndodhur pasditen e sotme në një minierë në fshatin Pac të Tropojës. Sipas të dhënave paraprake thuhet se viktimat janë Dritan Neza 20 vjeç dhe Erion Geci 23 vjeç, ndërsa i plagosuri është jashtë rrezikut për jetën.

Miniera ku gjetën vdekjen dy prej minatorëve u shemb, teksa këta të fundit po gërmonin për të nxjerrë Krom nga thellësitë e tokës.

a.y/NOA

KOMENTE