Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Topi dekreton, Fullani sërish Guvernator i Bankës
English

Topi dekreton, Fullani sërish Guvernator i Bankës

Tiranë, 9 nëntor 2011, NOA- Presidenti i vendit Bamir Topi ka dekretuar pak çaste më parë emrin e Ardian Fullanit si Guvernator i Bankës së Shqipërisë.

Pas këtij dekreti emri i Guvernatorit aktual që do vijojë të mbajë sërish të njëjtin post për 7 vitë me radhë, do të përballet me votimin në parlament. Emri i Ardian Fullanit si Guvernator është propozuar nga Qeveria.

D E K R E TI I PRESIDENTIT TOPI

PËR PROPOZIMIN E GUVERNATORIT TË BANKËS SË SHQIPËRISË

Në mbështetje të nenit 93 dhe 161, paragrafi 2, të Kushtetutës së Shqipërisë,

D e k r e t o j

Neni 1

Zoti Ardian Fullani, i propozohet Kuvendit për t’u zgjedhur Guvernator i Bankës së Shqipërisë.

Neni 2

Ky dekret hyn në fuqi menjëherë.

Nr. Dekretit 7149

a.y/NOA

KOMENTE