Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Vjen fotokamera e re Panasonic, është 3D
English

Vjen fotokamera e re Panasonic, është 3D

Japoni, 9 nëntor 2011 NOA/ R.Bulku - Panasonic DMC-3D1 është foto-kamera e re 3D kompakte e prezantuar nga kolosët japonezë të teknologjisë inovative dhe është e gatshme të debutojë në tregun ndërkombëtar.

Dy “sytë” e kamerës janë pozicionuar në një distancë të vogël nga njëri-tjetri, kjo në ndryshim nga kremrat e tjera 3D.

Foto-kamera 3D e Panasonic DMC-3D1 ka përmasa 108 x 59 x 24 milimetër Falë dopio objektivit dhe optikës së përkulshme.

Është shumë kompakte krahasuar me foto-kamerat e tjera dhe e ngjashme me atë të Sony Bloggie 3D.

Kamera e re karakterizohet nga një zoom optik 4x dhe mund të regjistrojë video HD në 3D në një kualitet prej 1920×1080 piksel.

Nëpërmjet shkrepjeve tradicionale 2D mund të përftohen foto të një kualiteti të lartë prej 12 megapiksel.

Ekrani nga pas është shumë i ndjeshëm, ai është me prekje dhe ka një madhësi prej 3.5 polësh.

r.b/NOA

KOMENTE