Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Bulqizë, vdes minatori i bllokuar në galeri
English

Bulqizë, vdes minatori i bllokuar në galeri

Tiranë, 11 nëntor 2011, NOA- (Update) Minatori Fetah Shehu i bllokuar mesditën e sotme në galerinë 66 në minierën e Bulqizës, ka gjetur vdekjen pas shembjes së një masivi dheu brenda saj.

Siç raporton agjencia e lajmeve Noa.al, minatori i moshës 55 vjeçare kishte hyrë në galerinë e braktisur ku ishte e ndaluar punimi, në mënyrë private për të nxjerrë krom.

Nga ana e grupit hetimor i cili ka mbërritur menjëherë në vendngjarje, po vijon puna për nxjerrjen e trupit të pajetë të minatorit.

a.y/NOA

KOMENTE
  • tiranci15:02 - 11 Nëntor 2011
    Galeria ku nuk lejohej te kryeje punime ,tani keshtu eshte komenti qe behet per te lehtesuar pergjegjesit dhe shkaktaret.Po familjes kush ja shpjegon dhe do ti jape buken ne vazhdim .Po te themi me ze te larte ku eshte ky shtet dhe keta qeveritare qe vetem mbushin xhepat e tyre dhe njerzit e thjeshte blene buken me liste ,