English

Cameron, Titanic rikthehet 3D

SHBA,11 nëntor NOA - Frika, uji, metali, i ftohti dhe gjithçka tjetër përbërëse, bëhet fjalë për Titanic i cili shumë shpejt do të jetë i pranishëm dhe me pak fjalë do të rikthehet, por këtë herë në versionin e tij 3D. Gjithçka do të shfaqet në sallat e kinemasë më 6 prill 2012, rreth 100 vite më vonë nga fundosja e anijes që u kushtoi jetën 1 mijë e 500 personave. James Cameron ka prezantuar paraprakisht në Los Anxhelos 18 minuta të versionit të ri, që ka kushtuar 18 milionë dollarë. “Dëshirojmë që ta shfaqim filmin në ekranin e madh të një gjenerate të re, atë që ka lindur pas 1997”. r.b/NOA

KOMENTE