English

Edhe Reali pas Hazard

Londër, 11 nëntor NOA - Eden Hazard, 220-vjeç, është talenti i ri i futbollit evropian. Aktualisht në radhët e Lilës, në kampionatin francez, talenti belg është në shenjëtaren e klubeve më të mira evropiane. Hazard, i cili pëlqehet dhe nga PSG, sipas të përditshmes britanike “Daily Mirror”, ka refuzuar ofertat londineze të Arsenal dhe Chelsea. Me sa është bërë e ditur atij nuk i interesojnë shumë oferta që i kanë mbërritur pasi ëndrra e lojtarit mban emrin e Real Madrid. Ndër të tjera në klubin e Los Blancos është një sponsor, i cili del garant për blerjen e lojtarit dhe ai është Zinedine Zidane. r.b/NOA

KOMENTE