Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Gjendet një kafkë njeriu në rrënojat e shkollës
English

Gjendet një kafkë njeriu në rrënojat e shkollës

Korçë, 11 nëntor 2011, NOA – Një kafkë njeriu e gjetur në rrënojat e një shkolle ka vënë në lëvizje gjithë strukturat e policisë në Korçë. Ngjarja ka ndodhur dje në fshatin Voskopojë. Punëtorët e komunës që po punonin në shkollën e rrëzuar prej 10 vitesh në këtë fshat, janë habitur teksa mes tullave dhe gurëve kanë parë një kafkë njeriu.

Më pas punëtorët e komunës, kanë njoftuar forcat e policisë për të bërë procesverbalin përkatës. Nga të dhënat e para dyshohet se kafka mund të jetë pjesë e labratorit mësimor të shkollës së vjetër. Por do të jetë vetëm ekspertët ata që do të thonë fjalën e fundit në lidhje me kafkën.

Pas marrjes së dëshmive të punëtorëve, forcat e rendit e kanë dërguar kafkën e qytetin e Korçës, për t’ju nënshtruar ekspertizës kriminalistike dhe mjeko-Ligjore.

a.k/NOA

KOMENTE