Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Këshilli Bashkiak, miraton projektin e sheshit “Skënderbej”
English

Këshilli Bashkiak, miraton projektin e sheshit “Skënderbej”

Tiranë, 10 nëntor 2011, NOA- Pas debateve që shoqëruan mbledhjen e Këshillit Bashkiak, pak minuta më parë u miratua projekti për sheshin “Skënderbej”.

Me 29 vota pro dhe 21 kundër u miratua projekti për rehabilitimin e sheshit në qendër të Tiranës.

Nëpërmjet këtij projekti të Bashkisë, siç raporton Noa.al, synohet kthimi i sheshit “Skënderbej” në një shesh për këmbësorët, por pa eliminuar lëvizjen e automjeteve që do të bëhen nëpërmjet rrugëve nëntokësore.

Sipas zërave të mëparshëm nga Bashkia thuhet se, rehabilitimi ka të bëjë me ndërtimin e aksit të qarkullimit të makinave, për të shfryrë trafikun e rënduar në qendër të Tiranës.

a.y/NOA

KOMENTE