Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Pasqyra e shtypit, 11 nëntor 2011
English

Pasqyra e shtypit, 11 nëntor 2011

Tiranë, 11 nëntor 2011 Në këtë hapësirë gjendet një pasqyrë e titujve të gazetave në Tiranë, për ditën e premte, 11 nëntor 2011.

E përditshmja “Shekulli” ka si argument kryesor të ditës: “Ismail Kadare: Marrëdhëniet e mia me femrat”, i cili pasqyron një intervistë të shkrimtarit të njohur. Tisa tituj të tjerë janë; Krahasimi i Ramës, cilin do preferoja mes Salit dhe Nanos”, “Argita dhe Shkëlzen Berisha, padi deputetit”.

Gazeta Mapo çelet me titullin kryesor: “Edi Rama: Tensioni për fotot nudo në 2007 dhe kërcënimi në telefon”, i cili pasqyron detaje nga libri i kreut të PS. Disa tituj të tjerë janë; “Xhelozitë e Helenës, ja e vërteta e femrave në jetën time”, “Asambleja e re e PS, rikthehen të larguarit e 2005-ës, emrat më të votuar”.

Gazeta “Shqip” çelet me titullin: “Berisha: munoment i ri për pavarësinë”, i cili pasqyron deklarata e kreut të qeverisë për 100 vjetorin e pavarësisë. Disa tituj të tjerë janë; “Helena: Hoqa 100 faqe kujtime, Kadare: S’jam koleksionist femrash”, “Asambleja e PS, mbeten jashtë ikonat elektorale”.

E përditshmja “Panorama” ka si titull kryesor të ditës: “Vota në kongres, shpallen 120 emrat e Asamblesë së PS”. Disa tituj të tjerë janë; “Natyra ime për femrat s’ka qenë grykëse, e turpshme të flas për emrat që dolën”. “Këshilli Bashkiak, PS voton “pro” tre projekteve të Bashës”, “Rama: Beteja 9 mujore me sëmundjen e djalit kur u bëra kryetar i PS”.

“Gazeta Shqiptare” hapet me titullin: “Vëllai i deputetit kapet më heroinë në Greqi”, i cili flet për vëllain e deputetit të Vlorës, Arben Isaraj. Disa tituj të tjerë janë; “Edi Rama: Sherri me Tanin e Topit për traun te Liqeni”, “Farmacistët, 3 mijë pyetjet orientuese”, “Fituesit në Asamblenë e PS, ja kush mbetet jashtë”.

Të nderuar lexues. Ky është një shërbim që ofrohet me parapagim nga agjencia e Lajmeve NOA, në shqip, anglisht, italisht e greqisht. Mundësia e parapagimit aktualisht ofrohet përmes abonimit. Për t’u abonuar në këtë shërbim dhe për t’u pajisur me një emër përdoruesi dhe kodin, dërgoni një kërkesë në adresën; info@noa.al.

a.k/NOA

KOMENTE