English

Rama: Fisnikërinë o e ke o s'e ke Sali, ty as Zoti s'të ndihmon dot

Tiranë, 11 nëntor 2011, NOA- Pas deklaratës së Kryeministrit Berisha pas vizitës në Panairin e Librave, ku duke iu drejtuar librit të kryesoacialitit Rama, “Kurban”, tha se Rama ka dështuar në politikë dhe ndaj ka zbritur te letrat.

një reagim të pak çasteve më parë në Twitter, kreu i selisë rozë Edi Rama shkruan si përgjigje se, “Sali, fisnikëria s'është si plehrat që i shumon apo si votat që i vjedh! O e ke o s'e ke, as Zoti s'të ndihmon dot në këtë pikë”.

Në fjalën e tij Kryeministri Berisha tha se, “Zoti i mbrojtë letrat tona nga politikanët e dështuar, por Zoti e do politikën dhe po e mbron nga shkrimtarët e dështuar. Nuk meritojnë ndonjë vlerësim të madh ata që dështojnë në politikë dhe zbresin te letrat për të gjetur strehë, por ato nuk janë për strehë. Ndaj u mora me shkrimtarët e vërteta dhe lashë mënjanë dështakët”.

a.y/NOA

KOMENTE