English

Tableta HTC me Android 4 dhe super procesor

SHBA, 11 nëntor NOA - HTC nuk ka ndërmend të harxhojë kohë dhe në muajt e parë të vitit 2012 do të zyrtarizojë një tabletë me sistem operativo Android 4 Ice Cream Sandwich dhe procesor Nvidia Tegra 3. Kompania taivaneze aktualisht duhet thënë se është një ndër më aktivet në treg dhe me fillimin e vitit të ri jo me sa duket ka përgatitur një tabletë të fuqishme me ndërfaqe Sense 4.0 që do të shfaqë potencialitetin e aparaturës deri në përbërësin e fundit. Në këtë tabletë pa dyshim që nuk do të mungojnë GPS me busull, Wi-Fi, moduli 3G ose më mirë HSPA për navigim, procesor quad core Nvidia Tegra 3 me 1GB Ram, Bluetooth, dopio foto-kamera (frontale për video-thirrjet dhe e pasmja për videoregjistrime Full HD). Ndërsa për sa i përket ekranit, ai nuk do të jetë më 7 polësh, por 8.9-10 polësh. r.b/NOA

KOMENTE