English

Pep kurorëzon Murinjon: Është më i miri

Barcelonë, 12 nëntor NOA - “Trajneri më i mirë në mbarë botën është Murinjo”. Ky kurorëzim i teknikut portugez erdhi nga rivali i tij aktual sportiv, Pep Guardiola, trajner i Barcelonës dhe kundërshtari numër 1 i “Special One”. “Nuk është e nevojshme të kesh luajtur futboll për të qenë një trajner i madh, por në shumë situata diçka e tillë mund të ndihmojë. Mund të kujtojmë Sachi, i cili ka ndryshuar futbollin dhe vetë nuk ka qenë asnjëherë një lojtar profesionist”, - pohoi Pep. Më pas në lidhje me fitoret e tij dhe rezultat e arritura Guardiola pohoi: “Po stërvitem me një brez futbollistësh që do të mbeten unik”. r.b/NOA

KOMENTE
  • Enrrik Perjaku06:56 - 12 Nëntor 2011
    ne fakt per momentin nuk ka ma te mir ....