Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Trashani: Rama sulmon drejtësinë sepse ka frikë
English

Trashani: Rama sulmon drejtësinë sepse ka frikë

Tiranë, 16 nëntor 2011, NOA – Mazhoranca ka akuzuar kryetarin e PS-së, Edi Rama se me qëndrimin e tij ndaj drejtësisë shqiptare kërkon të fshehë frikën ndaj padive të bëra nga deputetët socialistë. Deputetja, Arenca Trashani tha në një deklaratë për median se akuzat e ashpra nuk janë frytdhënëse në kuadër të bashkëpunimit.

“Të sulmosh një institucion të pavarur nuk kontribuon aspak në një debat të mirëfilltë dhe nuk bën asnjë gjë për progresin e Shqipërisë. Gjuha e ashpër nuk vë në lëvizje atë për të cilën ne kemi rënë dakord apo që të kthejmë pas kohën e humbur prej dy vjetësh kur shqiptarët pritën për dy vjet përfundimin e bllokimi”, tha Trashani.

Sipas PD-së, të gjithë politikanët kanë përgjegjësi për respektimin e shtetit ligjor dhe respektimin e vendimeve të gjykatave.

“Halli i Zotit Rama nuk është dënimi i atyre deputetëve që nga përfaqësues i ka kthyer zyrtarisht në shpifës përsëritës, por frika e rrëzimit të shpifjeve”, tha Trashani.

a.q/NOA

KOMENTE
  • Sakt Brucaj16:27 - 16 Nëntor 2011
    EDI QENIT ME FEMIT E KRIMINELAVE SPIJUNAVE DHE HAJDUTAVE JU KA ARDH FUNDI POPULLI E DIN MIRE CA KA VUAJTUR 50 VITE NGA BABADHARET E TYRE DHE NANAT E TYRE KAN QEN SPIJUNE E KURVAAAAAAAAAA
  • SHTET HIDHU PIRDHU16:18 - 16 Nëntor 2011
    O ZOT NA RUAJT NGA DEPUTETE SI TRASHANI.SIC DUKET KA QENE RRADHA E SAJ PER TE AKUZUAR RAMEN.KUR FLET AJO PER DREJTESI DHE PER INSTITUCIONE TE PAVARURA DUHET TE NA MARRE LUMI TE GJITHEVE.NDJEHEMI SIKUR JETOJME JO NE SHQIPERI POR SI NE NDONJE NGA REPUBLIKAT RUSE.MUND TTI THEM ME PLOT GOJE ZONJES TRASHANI SE ESHTE VETEM NJE PJESE E BANDES KRIMINALE QE KA EMRIN PARTIA DEMOKRATIKE.POR DU JU VIJ DITA EDHE JUVE ZONJA TRASHANI PER KETO QE PO PERJETOJME NE SHQIPTARET KETO DITE.