Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Turqi, largohet Hiddink
English

Turqi, largohet Hiddink

Turqi, 17 nëntor NOA - Federata e futbollit në Turqi ka komunikuar në mënyrë zyrtare përfundimin e raportit me teknikun e përfaqësueses Guus Hiddink. Diçka e tillë erdhi pas skualifikimit nga Evropiani i ardhshëm që do të zhvillohet. Me barazimin e arritur 0 me 0 me Kroacinë, Turqia është larguar nga kompeticioni që do të zhvillohet në Poloni dhe Ukrainë, kjo si rrjedhojë e disfatës së pësuar ndeshjen e parë me rezultatin 3-0. Kontrata e Hiddink skadonte verën e ardhshme, por që si pasojë e humbjes ai u largua menjëherë nga federata e futbollit turke. r.b/NOA

KOMENTE
  • korcar i stazhionuar01:28 - 17 Nëntor 2011
    Nuk eshte faji i bukeberesit(furxhiut) ne se nuk ben buke te mira kur i ke dhene miel plot me krunde(hime). Edhe Hidnik-u cfar mund te bente me ata lojtare qe ka Turqia? Cfar beri Briegel,Haan,Kuzheme ata lojtare qe ka Shqiperia dhe me ate shkolle futbolli te pafinancuar e ne gjendje per te qare hallin? Hidnik, eshte ne kater pese traineret me te mire ne bote dhe ne se ai nuk ariti te kualifikoje Turqine mos e kerkoni fajin tek ai por tek vete Turqit.