English

HTC Zeta surprizon me Android 4 dhe processor quad-core

SHBA, 18 nëntor NOA - HTC Zeta me shumë mundësi do të jetë smartphone më i performuar që do të prezantohet deri më tani dhe kjo në rast se përshkimet do të përputhen me realitetin. Natyrisht që aparatura do të mbështet tek një sistem operativ Android 4 Ice Cream Sandwich dhe procesori me shumë mundësi do të jetë quad-core, por në krahun tjetër do të rritet dhe niveli i performancave të tjera të smartphon-it. Flitet gjithashtu se HTC më në fund do të ndryshojë diçka dhe në anën estetike, duke krijuar një dizajn të ri. HTC Zeta është duke kërkuar të prezantojë një telefon i cili do të pajiset me një procesor quad-core prej 2.5GHz Qualcomm APQ8064 me 1GB di Ram. Android 4 do të shoqërohet me Sense UI, në një ekran 4.5 polësh HD. E pamungueshme dhe teknologjia Beats Audio dhe një foto-kamera prej 8 megapixel me videoregjistrim dhe kamera frontale për video-thirrje, GPS me busull, Wi-Fi dhe Bluetooth. r.b/NOA

KOMENTE