Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Makinë më dokumente false, ndalohet një person
English

Makinë më dokumente false, ndalohet një person

Korçë, 18 nëntor 2011, NOA – Ndaj një 39-vjeçari në qytetin e Korçës ka nisur procedimi panal, pasi makina me të cilën udhëtonte kishte dokumente të falsifikuara. Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme, kur makinës me të cilën udhëtonte, Martin Llazi Lera, banues në lagjen Nr. 12 në Korçë, i është bërë një kontroll nga policia.

Sipas policisë, makina “Mercedes - Benc”, i tipit fugon, në përdorim nga firma farmaceutike “Farm Expres 2001 SH.P.K.” Korçë, rezultoi se kishte ndërhyrje në numrin idenfikues. Sipas policisë numri është ristampuar mbi origjinalin, për rrjedhojë dyshohet se ky mjet është i vjedhur dhe i trafikuar në vendin tone. Ndaj 39-vjeçarit nisi hetimi në gjendje të lirë, ndërsa makina u sekuestrua.

a.k/NOA

KOMENTE