English

Vodhën tubat e naftës, dy në pranga

Fier, 18 nëntor 2011, NOA – Dy persona kanë rënë në prangat e policisë pasi akuzohen si autorë të grabitjes së tubacionit të naftës në Patos të Fierit. Personat e arrestuar janë; Orgest Ali Rizaj, 18 vjeç dhe Gëzim Pajtim Muka, 20 vjeç, të 2 banues në Patos.

Arrestimi i tyre është bërë në orën 22.00 të mbrëmjes së djeshme, ndërkohë që prej 5 ditësh ishin shpallur në kërkim. Dyshohet se dy të rinjtë, më datën 12.11.2011 në afërsi të vendit të quajtur “Ofiçina e Vjetër” në Patos, kanë tentuar të vjedhin tubacionin e naftës në grupin 622.

Pas arrestimit, policia ka marrën në shqyrtim faktet dhe pas konsultimit me prokurorin e çështjes, të rinjtë do të ndiqen në gjendje të lirë.

a.k.NOA

KOMENTE