Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Kinë, shpërthen impianti kimik
English

Kinë, shpërthen impianti kimik

Shandong, 19 nëntor 2011, NOA- Një impiant kimik ka shpërthyer në Lindje të Kinës duke provokuar vdekjen e të paktën 14 personave.

Ky lajm bëhet i ditur nga autoritetet e provincës së Shandong, ndërsa nuk sqarohen arsyet e shpërthimit dhe as identitetet e viktimave.

Në vendngjarje kanë mbërritur dhjetëra forca zjarrfikëse si dhe punonjës të policisë.

a.y/NOA

KOMENTE