Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Mblidhet opozita, Rama u jep garanci aleatëve
English

Mblidhet opozita, Rama u jep garanci aleatëve

Tiranë, 22 nëntor 2011, NOA – Një ditë pas takimit të partive të vogla, kryetari i PS-së, Edi Rama ka mbledhur në një tryezë aleatët e partisë socialiste. Madje në takim kanë marrë pjesë edhe drejtues të partive, të cilët më herët kanë munguar në tryezat formale apo informale të opozitës, si Vangjel Dule apo Preç Zogaj. Krahas tyre morën pjesë edhe Skënder Gjinushi, Paskal Milo dhe Petro Koçi.

Selia rozë, nuk dha asnjë deklaratë zyrtare, por burimet pranë takimit thanë për agjencinë NOA.al se, në qëndër të bisedimeve të kësaj tryeze ka qenë reforma zgjedhore, ku aleatët kanë kërkuar ndryshim të saj.

Rama ka ripërsëritur mbështetjen e tij për partitë e vogla duke ju garantuar një reformë gjithëpërfshirëse. Të hënën, partitë jashtë Kuvendit, të majta e të djathta kërkuan ndryshime të thella në procesin zgjedhor shqiptar, duke nisur që nga sistemi e deri tek numërimi i votave.

a.q/NOA

KOMENTE
  • ylli16:59 - 22 Nëntor 2011
    ooooooooooouuuuuu.tash po kenaqemi duke pare tomin e xherrin hahahahaha