Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Dështon grabitja, plagoset polici
English

Dështon grabitja, plagoset polici

Milano, 22 nëntor 2011, NOA- Një 22 vjeçar shqiptar i duhet të përgjigjet para drejtësisë italiane për tentativë vjedhje dhe plagosjen e një polici.

I riu në fjalë u kap në flagrancë nga policia pasi ishte duke hapur me dhunë së bashku me një tjetër derën e një vile.

Një makinë policie me disa efektivë brenda të cilët ishin në krye të detyrës teksa patrullonin, vunë re dy djem të cilët po shpërthenin me forcë bravën e një dere dhe po thyenin një dritare, për të hyrë brenda.

Por sapo pikasën praninë e policisë, dy hajdutët tentuan arratinë, por vetëm njëri prej tyre arriti të largohej.

Ndërkaq 22 vjeçari tentoi me çdo kusht të shpëtojë nga duart e policisë dhe në tentativë e sipër plagosi me thikë njërin nga punonjësit e policisë, në krahun e djathtë.

Lidhur me këtë rast, policia italiane sqaron se i riu me precedent penal u vu në pranga ndërsa u dërgua në ambientet e paraburgimit.

a.y/NOA

KOMENTE