Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Drogë nga Shqipëria në Itali, në pranga 11 vetë
English

Drogë nga Shqipëria në Itali, në pranga 11 vetë

Brindisi, 22 nëntor 2011, NOA- 11 masa arresti janë lëshuar nga policia italiane, ndaj një bande trafikantësh që banonte në Brindisi pasi dyshohen se janë të përfshirë nga një sasi droge që vinte nga Italia.

Siç informon agjencia e lajmeve NOA.al, organizata në fjalë e përbërë nga elementë shqiptarë e italianë, konsiderohen nga policia italiane si elementë të rëndësishëm të organizatësh Sacra Corona Unita, të cilët vepronin në Brindisi e Leçe.

Të prangosurve iu bllokua një sasi e konsiderueshme heroine, hashashi dhe kokaine.

Sipas hetuesve lënda narkotike vinte nga Shqipëria dhe kishte si synim tregun italian, që siç mësohet kjo bandë tregtinë e drogës në zonën e Brindisit e Leçes e kishte kthyer në monopol.

Ndërkaq për të njëjtën çështje janë nën hetim edhe 7 persona të tjerë.

a.y/NOA

KOMENTE