Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Ekstradohet i shpalluri në kërkim, akuzohet për vrasje
English

Ekstradohet i shpalluri në kërkim, akuzohet për vrasje

Shkodër, 23 nëntor 2011, NOA - Ekstradohet nga Gjermania një 35-vjeçar i cili ishte shpallur në kërkim për vrasje. Sipas policisë është ekstraduar 35-vjeçari Leonard Braca,j i cili ështe dënuar më 25 vite burgim, për "Vrasje me paramendim" dhe "Mbajtje pa leje të armëve e municonive luftarake" Ndalimi i tij u bë e mundur në Gjermani, si rezultat i një bashkëpunimi me Interpol Tirana dhe ekstradimi i tij nga Gjermania për në Shqipëri, u krye po dje gjatë orëve të pasdites. U kryen të gjitha veprimet e duhura porceduriale dhe materialet në ngarkim të Leonard Bracajt, do i vihen në dispozicion, për veprime të mëtejshme Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër.

a.q/NOA

KOMENTE