Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Messi i ri? Është 11 vjeç dhe është japonez
English

Messi i ri? Është 11 vjeç dhe është japonez

Barcelonë, 26 nëntor NOA - Lionel Messi, apo pleshti, ka një trashëgimtar tepër të denjë: aktualisht është 11-vjeç, por premton shumë për të ardhmen. Quhet Takefusa Kubo, “Take” për miqtë, ka lindur në Japoni, luan në të njëjtin rol që luan dhe talenti argjentinas dhe është një ndër talentet më premtues të skuadrës së të rinjve tek Barcelona. Take ka nisur të praktikojë sportin e futbollit në shkollën katalanase të Fukuoka, në Japoni dhe është në pritje të kurorëzimit të ëndrrës së tij për të zbritur një ditë në Camp Nou. Talenti japonez, ndërkohë, është transferuar në Barcelonë ku militon në Alevin C, skuadra e të rinj e Barcelonës. r.b/NOA

KOMENTE