Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Kongresi kundër, Kalifornia këmbëngul për ndërtimin e hekurudhës
English

Kongresi kundër, Kalifornia këmbëngul për ndërtimin e hekurudhës

Kaliforni, 27 nëntor 2011, NOA- Kalifornia nuk do që të heqë dorë nga një projekt për ndërtimin e një linje hekurudhore të shpejtësisë së lartë mes Los Angelos dhe San Franciscos.

Por pavarësisht të gjithave synon të vazhdojë përpara, pavarësisht bllokimit në Kongres për planin për infrastrukturat të Presidentit Barack Obama.

Guvernatori Jerry Brown është shprehur se nuk dëshiron të heqë dorë nga ideja për të ndërtuar një rrjet hekurudhor më shumë se 800 kilometra në mënyrë që të lidhë San Franciscon me Los Angelos për vetëm 38 minuta.

a.y/NOA

KOMENTE