Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Princi Uilliams i bashkohet një misioni kërkim-shpëtimi
English

Princi Uilliams i bashkohet një misioni kërkim-shpëtimi

Piloti i helikopterëve i Forcave Britanike Ajërore, princi William sot iu bashkua një misioni kërkim-shpëtimi për ekuipazhin e një anije ruse mallrash që u mbyt në një stuhi të ashpër në detin irlandez.

Dy anëtarë të ekuipazhit u panë kapur pas një varke shpëtimi hërët në mëngjes, dhe u ngritën nga një helikopter i cili drejtohej nga prinici William dhe një pilot tjetër.

Pesë anëtarët e tjerë të ekuipazhit nuk janë gjetur ende kurse një tjetër është konfirmuar se ka vdekur, raporton VOA.

Zyrtarët e rojes bregdetare thanë se anija 81-metra e gjatë lëshoi një sinjal rreziku pasi ishte goditur nga një valë e madhe në brigjet e veriore të Uellsit.

Autoritetet thanë se anija ishte duke transportuar mijëra tonelata me gurë gëlqeror nga Uellsi në ishullin Wight.

KOMENTE