Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Google Chrome synon tek lojërat online
English

Google Chrome synon tek lojërat online

SHBA, 29 nëntor NOA - Në luftën mes brouserave Chrome ka kaluar Firefox në rezultatet e fundit të Statcounter, edhe pse me një përqindje shumë të vogël. Një fitore e bukur kjo e programit të Google kundrejt Mozilla. Të dhënat flasin qartë, ndryshimi qëndron vetëm në 0.25 pikë, por është tepër sinjifikativ. Me sa bëhet e ditur Chrome po kërkon të investojë në lojërat online. Rritja e këtij brouseri në vetëm një vit ka qenë dhe rrjedhojë e shpikjeve novatore të Mountain View. Mjafton të mendojmë se nëntorin e kaluar të 2010 Chrome ishte prapa Firefox me 13.35%. Janë hapa tepër të mëdha ato që ka kaluar kompania e Google me brouserin e saj të chrome, që ndërkohë duhet thënë se ka programuar sektorin e ardhshëm ku do të shpenzojë për të rritur akoma më shumë performancën komplekse: janë padyshim lojërat online. r.b/NOA

KOMENTE