Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Ekuador, Tungurahua është gjithnjë e më e frikshme
English

Ekuador, Tungurahua është gjithnjë e më e frikshme

Ekuador, 30 Nëntor 2011 NOA/Rid Bulku - Llavë dhe magmë nga vullkani aktiv i Tungurahua që ka nisur aktivitetin e tij që nga tetori i vitit 1999 dhe ende nuk ka te ndalur.

Autoritetet kanë deklaruara se forcat e ekipeve të shpëtimit janë duke bërë evakuimin e të gjithë zonës dhe të banorëve që janë përreth.

Tungurahua ka shpërndarë një sasi të paparë llave, e cila është shoqëruar me një mjegull të madhe, gaz dhe hi, raporton agjencia e lajmeve NOA.al.

Janë shkrepur fotografi spektakolare në afërsi të Banos, rreth 178 kilometër në jug të Quito, në Ekuador, të cilat janë ofruar pikërisht nga ky vullkan.

Autoritet janë duke ftuar të gjithë banorët që të largohen nga kjo zonë pasi vullkani vazhdon të jetë aktiv që prej vitit 1999 dhe nuk ka shpresa se situata mund të ndryshojë në periudhën në vazhdim.

r.b/NOA

KOMENTE